4 Niedziela Wielkanocna – 22 kwietnia 2018

1. Przeżywamy 4 Niedzielę Wielkanocną. Jest to niedziela Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Pozdrawiamy uczestników niedzielnej Eucharystii i życzymy błogosławionych owoców wspólnej modlitwy i spotkania ze Zmartwychwstałym Panem,

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha , biskupa i męczennika, patrona Polski
– we wtorek – wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, męczennika oraz kolejny dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego. O godz. 7.00 Msza św. z kazaniem oraz nabożeństwo ku czci św. Antoniego z ucałowaniem relikwii Świętego z Padwy,
– w środę – święto św. Marka, Ewangelisty,

3. O. Zbigniew przyjmuje w dalszym ciągu zapisy na tradycyjną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Pana Jezusa, na dzień 5 maja w sobotę. Wyjazd po Mszy św. o godz. 7 rano. Są jeszcze także 3 wolne miejsca na pielgrzymkę do Lichenia i Torunia w dniach 24 – 26 maja. Zgłoszenia również u o. Zbigniewa.

4. Zapraszamy mieszkańców Gminy Alwernia na zakończenie I etapu „IV Rajdu Ułanów szlakiem Rotmistrza Pileckiego”. W programie tej patriotycznej imprezy, która odbędzie się w piątek 27 kwietnia, o godz. 17.00 złożenie kwiatów przed pamiątkową tablicą przy kościele a o 18.00 uroczysta Eucharystia i po jej zakończeniu koncert muzyczny.

5. Za tydzień 29 kwietnia będziemy gościć w naszym kościele promotora kultu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki pana Marka Kędziorka, który poprzez słowo świadectwa przybliży nam osobę i nauczanie kapłana – męczennika. Tego dnia będziemy mogli obejrzeć wystawę poświęconą bohaterskiemu Kapłanowi oraz nabyć komplet płyt z kazaniami Ks. Popiełuszki.

6. Dziękujemy mieszkańcom Bloku Nr 10, klatka 3 i 4 za posługę sprzątania świątyni. W tym tygodniu prosimy o to Parafian z Bloku Nr 11 z Osiedla Chemików.

Komentowanie jest wyłączone.