5 Niedziela Wielkanocna – 29 kwietnia 2018

1. Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkanocną, pozdrawiamy uczestników niedzielnej Eucharystii i dziękujemy za wspólną modlitwę.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– we wtorek – 1 maja o godz. 17.30 rozpoczęcie nabożeństw majowych. Majówki codziennie o 17.30, również we wtorek 3 dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego, o godz. 7.00 Msza św. z kazaniem a po niej nabożeństwo ku czci św. z Padwy.
– w środę – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,
– w czwartek – uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski i naszej głównej Patronki, porządek Mszy św. jak w niedzielę, o godz. 10.00 Msza św. w intencji Ojczyzny a po niej o 10.45 pochód patriotyczny do Rynku i uroczystości przy płycie Nieznanego Żołnierza,
– w piątek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, z racji święta Strażaków odwiedziny chorych odbędą się wcześniej we środę 2 maja od godz. 9.00.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

4. O. Zbigniew przyjmuje dalej zapisy na Dróżki Pana Jezusa do Kalwarii Zebrzydowskiej na dzień 5 maja w sobotę. Rozpoczęcie tradycyjnie na Mszy św. o godz. 7 rano. Jest jeszcze także kilka miejsc na pielgrzymkę do Lichenia i Torunia w dniach 24 – 26 maja. Zapisy też u o. Zbigniewa.

5. Dziękujemy mieszkańcom Os. Chemików, Blok nr 11 za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 3 lipca o godz. 18.00. W bieżącym tygodniu o tę posługę prosimy Rodziców Dzieci Komunijnych.

6. Teraz skieruje do nas słowo p. Marek Kędziorek, promotor kultu Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

Komentowanie jest wyłączone.