I Niedziela Adwentu– 01.12.2019

1. Przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Adwent to czas spokojnego i radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, które będą codziennie o godz. 18.00. Szczególnie pożądana jest obecność Dzieci, zwłaszcza przygotowujących się do I – szej Komunii Św. Jak co roku zachęcamy do udziału w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom poprzez zakupienie świecy Caritas. Dzieło to tradycyjnie prowadzi parafialny oddział Akcji Katolickiej, który też organizuje paczki świąteczne dla ubogich Rodzin naszej parafii. Chętni mogą przynosić do klasztoru długoterminowe artykuły spożywcze i środki czystości dla wspomożenia tej szlachetnej akcji. Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków wigilijnych, które od jutra będzie roznosił Br. Kleofas. Rozpocznie od ulic: Prusa i Brzeziny i będzie kierował się ku Blokom na Osiedlu Chemików. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjmą z jego rąk opłatek, czyniąc zadość tej wieloletniej, pięknej tradycji.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:

– we wtorek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,

– w środę św. Barbary, dziewicy i męczennicy, o godz. 10.00 Msza św. w intencji Górników i ich Rodzin,

– w piątek 1-szy piątek miesiąca, nabożeństwa według przyjętego zwyczaju, spowiedź wieczorna od 17.30,

– w sobotę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,

– w przyszłą niedzielę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NM Panny, patronki naszego Zakonu i i naszej Prowincji OO. Bernardynów.

3. Gmina Alwernia realizuje projekt współfinansowany przez Program Operacyjny Województw Małopolskiego a dotyczący obniżenia poziomu emisji zanieczyszczeń przez urządzenia grzewcze.  W ramach działań promocyjnych zapraszamy mieszkańców Gminy na cykl spotkań promujących nowe systemy grzewcze. Szczegóły na tablicy ogłoszeń przy parkingu przed kościołem.

4. O posługę sprzątania świątyni prosimy Parafian z Bloku Nr 9, 3 i 4 klatka z Os. Chemików.

5.  W piątek odbył się pogrzeb Parafianki śp. Izabeli Krawczyk- Kobielskiej z ul. Sienkiewicza.

Pomódlmy się w Jej intencji:

Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie,
a światłość wiekuista niechaj Jej świeci.
Niech odpoczywa w pokoju.
Amen.

Komentowanie jest wyłączone.