II Niedziela Adwentu– 9 grudnia 2018

1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Dziękujemy uczestnikom niedzielnej Eucharystii za wspólną modlitwę. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, które są codziennie o godz. 18.00.. Jak co roku zachęcamy do udziału w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom poprzez zakupienie świecy Caritas. Dzieło to tradycyjnie prowadzi parafialny oddział Akcji Katolickiej, który też organizuje paczki świąteczne dla ubogich Rodzin naszej parafii. Chętni mogą przynosić do klasztoru długoterminowe artykuły spożywcze i środki czystości dla wspomożenia tej szlachetnej akcji. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli z rąk naszego Brata Kleofasa opłatek, czyniąc zadość tej wieloletniej, pięknej tradycji oraz za ofiary, które złożyli na potrzeby kościoła i klasztoru. Od poniedziałku Brat Kleofas dokończy roznoszenie po Blokach na Os. Chemików i północno – wschodniej części Parafii.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
– w piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła,

3. Panów budowniczych Szopki Bożonarodzeniowej prosimy o kontakt z Bratem Kleofasem aby ustalić terminy jej budowy.

4. Samorządowy Ośrodek Kultury zaprasza na tradycyjny Jarmark Świąteczny do Remizy OSP w Alwerni w przyszłą niedzielę 16 grudnia w godz. od 9.00 do 14.00. Szczegóły na plakatach.

5. Dziękujemy mieszkańcom Bloku Nr 2 z Os. Chemików za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 27 lutego o godz. 18.00. W tym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z Bloku Nr 3 z Os. Chemików.

Komentowanie jest wyłączone.