Niedziela Miłosierdzia – 19.04.2020

1.Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. W trwającym Tygodniu codziennie przed Mszą św. wieczorną o 17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Pozdrawiamy wszystkich uczestników Eucharystii i życzymy dobrego tygodnia.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:

– we wtorek 2 dzień Nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy. O godz. 7.00 Msza św. 

z homilią a po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Świętego i błogosławieństwem Jego relikwiami,

– w czwartek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski,

– w piątek wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, męczennika,

3.  Zgodnie z z nowym rozporządzeniem władz informujemy, że począwszy od jutra w naszym kościele, zarówno w niedzielę jak i w dzień powszedni, może brać udział w nabożeństwach 53 osoby.  Spowiedź w dalszym ciągu odbywać się będzie podczas trwania Mszy świętych w kaplicy Matki Bożej Anielskiej na placu przed kościołem. Dziś transmisje internetowe obejmą  jeszcze wszystkie Msze św. a w przyszłą niedzielę już tylko Msze o godz. 7.00, 10.00 oraz o 14.30 Wypominki i Msza św. Od jutra transmisji w dni powszednie już nie będzie.          

4. Wielu Parafian i Sympatyków rozumiejąc naszą trudną sytuację finansową wspiera nas swoimi ofiarami. Wszystkim Darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także Przyjaciołom Klasztoru z Grojca za złożoną ostatnio ofiarę. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem panów: Szymona i Tobiasza, którym zawdzięczamy transmisje internetowe dzięki ich pracy i użyczonej aparaturze.

5. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Biłka, wieloletnia pracownica naszego klasztoru. Pomódlmy się w Jej intencji:

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie 

a światłość wiekuista, niechaj jej świeci.

Niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym 

Amen. 

Komentowanie jest wyłączone.