Ogłoszenia duszpasterskie – 1 Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023

 1. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wspólną modlitwę oraz życzymy wam błogosławionego i owocnego czasu oczekiwania na narodziny Pana Jezusa.  
 2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, Patronki górników. Z tej racji zapraszamy na Mszę św. w intencji górników i ich rodzin o godz. 1000.
  w środę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.
  w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa. Z racji I czwartku miesiąca, po wieczornej Eucharystii, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 2000.
  w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Głównej Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego. Jest to również święto Patronalne naszej Bernardyńskiej Prowincji. Porządek Mszy św. jak w dni powszednie. Podczas Eucharystii o godz. 1800 dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej otrzymają medaliki z wizerunkiem Niepokalanej. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w Roratach, które będziemy sprawować od poniedziałku do piątku o godz. 1800. W tym roku, podczas adwentowych nauk, towarzyszyć nam będzie św. Franciszek z Asyżu, który dokładnie 800 lat temu, w małej miejscowości Greccio, wybudował pierwszą w historii bożonarodzeniową szopkę.      
 4. Liturgiczna Służba Ołtarza zaprasza dziś na kiermasz ciast i własnoręcznie przygotowanych ozdób świątecznych. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na cele Wspólnoty.     
 5. Dziś również, po każdej Mszy św. odbywa się poświęcenie opłatków wigilijnych, które od jutra będzie roznosił po Parafii br. Kleofas. Rozpocznie od ul. Prusa i Brzeziny i będzie się kierował ku os. Chemików. Dziękujemy wszystkim, którzy z jego rąk przyjmą poświęcony opłatek, znak pojednania i pokoju.    
 6. Parafialny oddział Akcji Katolickiej organizuje paczki świąteczne dla ubogich Rodzin naszej Parafii. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć tę akcję, mogą przynosić do klasztoru długoterminowe artykuły spożywcze i środki czystości. Natomiast w przyszłą niedzielę przedstawiciele Akcji Katolickiej będą rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 7. Dziękujemy dwóm Rodzinom za ofiarę na nowy ornat. Wielkie Bóg zapłać!   
 8. Burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja – Szpila zaprasza na organizowaną przez Gminę Alwernia, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie akcję ,,Krew nadzieją na życie”, która odbędzie się 9 grudnia 2023 r. w Urzędzie Miejskim w Alwerni w godz. 9 – 13. Zachęcamy i zapraszamy mieszkańców Gminy Alwernia do udziału w akcji. Pamiętajmy – krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić, dlatego tak ważne jest dzielenie się nią.   
 9. Za posługę sprzątania naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom z ul. Skłodowskiej, Żaczków i Krakowskiej. Zamówiona Msza św. będzie sprawowana 29.12.2023 r. o godz. 730. Natomiast w tym tygodniu, o pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy mieszkańców ul. Gęsikowskiego, Zacisze, Kwiatowej, Sadowej i Jutrzenki.       

Komentowanie jest wyłączone.