Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2023

 1. Dziękujemy Wszystkim za życzliwość i wspólną modlitwę oraz życzymy Wam błogosławionego tygodnia. Niech Pan obdarzy Was swoim pokojem.
 2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  w środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
  w czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża.
  w sobotę – po Mszy św. o godz. 1800 rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus.
 3. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, które sprawujemy od poniedziałku do piątku o godz. 1800.      
 4. Liturgiczna Służba Ołtarza składa wielkie podziękowanie wszystkim, którzy ofiarnie zaangażowali się i wsparli ubiegłotygodniowy kiermasz ciast i ozdób bożonarodzeniowych.   
 5. Parafialny oddział Akcji Katolickiej rozprowadza dziś świece Caritas, oraz organizuje paczki świąteczne dla ubogich Rodzin naszej Parafii. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć tę akcję, mogą przynosić do klasztoru długoterminowe artykuły spożywcze i środki czystości.
 6. Od poniedziałku br. Kleofas dokończy roznoszenie opłatków na os. Chemików i północno – wschodniej części Parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjmą z jego rąk opłatek, znak pokoju i pojednania.        
 7. Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni zaprasza dziś na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w godz. 9 – 13 w remizie OSP w Alwerni. 
 8. W najbliższą środę, 13 grudnia, po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie Kręgu Biblijnego.
 9. Dziękujemy jednej Osobie za ofiarę na nowy ornat.        
 10. Burmistrz Gminy Alwernia, Klasztor oo. Bernardynów, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna i Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni serdecznie zapraszają na świąteczny salon poezji pt. O, gwiazdo Betlejemska, który odbędzie się 17.12.2023 r. o godz. 1845 w naszym kościele.
 11. Razem z Ośrodkiem Kultury w Alwerni serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą bożonarodzeniową szopkę w roku Jubileuszu 800-lecia pierwszej stajenki w Greccio. Więcej informacji i regulamin w zakrystii oraz na stronie internetowej Ośrodka Kultury w Alwerni. 
 12. Za posługę sprzątania naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Gęsikowskiego, Zacisze, Kwiatowej, Sadowej i Jutrzenki. Zamówiona Msza św. będzie sprawowana 9.02.2024 o godz. 1800. Natomiast w tym tygodniu, o pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy mieszkańców ul. Przyszłości i Ustronie.

Komentowanie jest wyłączone.