Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela Zwykła – 14 stycznia 2024

 1. Drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia. Niech Pan obdarzy Was swoim pokojem!         
 2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  we wtorek – wspomnienie śś. Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich;
  w środę – wspomnienie św. Antoniego, opata;
  w czwartek – rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan;
  w piątek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
 3. Dla naszej Wspólnoty Parafialnej rok 2024 jest szczególny, ponieważ w tym czasie obchodzić będziemy Jubileusz 800 – lecia otrzymania przez św. Franciszka z Asyżu stygmatów na włoskiej górze La Verna. Z tej racji pragniemy Was wszystkich zaprosić do duchowego przygotowania się do celebrowania tej wielkiej uroczystości poprzez dziewięciomiesięczną nowennę, która będzie sprawowana każdego 17. dnia miesiąca (a więc już w najbliższą środę). W tym dniu trwać będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Cudownego Obrazu Pana Jezusa. Następnie o godz. 1730 sprawowane będzie franciszkańskie nabożeństwo, a po nim uroczysta Eucharystia.
 4. Trwa wizyta duszpasterska w naszej Parafii. Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 1530, natomiast w soboty o godz. 1000. Tak więc:
  w poniedziałek – odwiedzimy os. Kamionki i Evron,
  we wtorek – ul. Sienkiewicza, Lawendowa, Kwiatowa i Sadowa,
  w środęz racji Nowenny kolędy nie będzie,
  w czwartek – ul. Olszewskiego, Jurajska, Skłodowskiej i Widokowa,
  w piątek – ul. Dąbrowskiej i Gancarska,
  w sobotę – ul. Bernardyńska, Kasztanowa i Przyszłości.     
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 1600 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży z Gminy Alwernia. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania. W tym dniu wyjątkowo nie będzie adoracji żłóbka o godz. 1730.  
 6. Za posługę sprzątania naszego kościoła dziękujemy Parafianom z ul. Widokowej i Ogrodowej. Zamówiona Msza św. będzie sprawowana 26.02.2024 r. o godz. 1800. Natomiast w tym tygodniu, o pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy mieszkańców ul. Dąbrowskiej.

Komentowanie jest wyłączone.