Ogłoszenia duszpasterskie – 22 Niedziela Zwykła – 3 września 2023

 1. Drogim Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię i życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej.          
 2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  w piątek – święto Narodzenia NMP; w tym dniu podczas Mszy św. błogosławić będziemy nasiona przeznaczone do siewu,
  w sobotę – wspomnienie bł. Anieli Salawy, patronki FZŚ.       
 3. Wszystkich nauczycieli, wychowawców i uczniów, rozpoczynających nowy rok szkolny, serdecznie zapraszamy na Mszę św., która będzie sprawowana jutro (w poniedziałek), o godz. 800 w naszym alwernijskim kościele.       
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 1000  Msza św. z udziałem Wspólnoty FZŚ, a po niej spotkanie w sali klasztornej. Na Eucharystię i spotkanie zaproszeni są również wszyscy, którzy pragną poznać duchowość św. Franciszka z Asyżu i dołączyć do jego naśladowców.     
 5. Pragniemy z radością poinformować, że przyszłoroczna I Komunia święta będzie miała miejsce 5 maja 2024 o godz. 1130, natomiast rocznica Komunii tydzień później, tj. 12 maja 2024 o godz. 1130.     
 6. Dzieci i młodzież z Alwerni i okolic zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniach Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej, które mają na celu pogłębienie relacji z Panem Bogiem, a także z rówieśnikami. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 1500 w sali klasztornej. Zapraszamy również chłopców i dorosłych mężczyzn do naszej Liturgicznej Służby Ołtarza. Najbliższa zbiórka odbędzie się również w sobotę, 9 września o godz. 1000. Wszystkich prosimy o modlitwę o nowe powołania oraz o świętość tych, którzy służą Bogu i ludziom w Kościele. 
 7. Za posługę sprzątania naszego kościoła serdecznie dziękujemy Parafianom z bloku nr 15, pierwszej i drugiej klatce. Zamówiona Msza św. zostanie odprawiona 17.11.2023 o godz. 1800. Natomiast w tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy mieszkańców bloku nr 15, trzecią, czwartą i piątą klatkę.      

Komentowanie jest wyłączone.