Ogłoszenia duszpasterskie – 23 Niedziela Zwykła – 10 września 2023

 1. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wspólną modlitwę. Niech Pan obdarzy Was swoim pokojem.
 2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  w środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła,
  w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,  
  w piątek – wspomnienie NMP Bolesnej,
  w sobotę – wspomnienie śś. Korneliusza i Cypriana, męczenników. W tym dniu serdecznie zapraszamy na modlitewne czuwanie ze św. Franciszkiem z Asyżu o godz. 1715, które poprowadzi Franciszkańska Młodzież Oazowa.      
 3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w naszej alwernijskiej świątyni uroczystość Stygmatów św. Franciszka z Asyżu. Odwołuje się ono do wydarzenia z 1224 r. na włoskiej górze La Verna, podczas którego Biedaczyna z Asyżu otrzymał dar stygmatów – ślady Męki Pańskiej. Dla naszej wspólnoty parafialnej jest to również dzień odpustu. Z tej racji serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Przyjaciół naszego klasztoru na uroczystą Eucharystię o godz. 1130.      
 4. Franciszkańska Młodzież Oazowa zaprasza na kiermasz ciast, który odbędzie się w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach świętych. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdów Wspólnoty. 
 5. Wszystkie dzieci zapraszamy wraz z Rodzicami po Mszy św. do naszej zakrystii po odbiór bezpłatnej planszy i obrazków (tzw. kontrolek), będących pamiątką niedzielnych Eucharystii.  
 6. Za posługę sprzątania naszego kościoła serdecznie dziękujemy Parafianom z bloku nr 15, trzeciej, czwartej i piątej klatce. Zamówione Msze św. będą sprawowane 26.10.2023 o godz. 1800 oraz 31.10.2023 o godz. 730. Natomiast w tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy mieszkańców bloku nr 25 i 27 (przy SKR).

Komentowanie jest wyłączone.