Ogłoszenia duszpasterskie – 26 Niedziela Zwykła – 1 października 2023

 1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe, które będziemy sprawować codziennie o godz. 1730. Po nabożeństwie, wśród najmłodszych uczestników, losowana będzie figurka Matki Bożej oraz rozdawane będą w zakrystii pamiątkowe naklejki.   
 2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  w poniedziałek – wspomnienie śś. Aniołów Stróżów;
  w środę – uroczystość św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu serdecznie zapraszamy wszystkich, którym bliski jest asyski Biedaczyna, na uroczystą Eucharystię o godz. 1800, po której zostanie odprawione przepiękne nabożeństwo Transitus, upamiętniające chwalebną śmierć świętego Patriarchy;
  w czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej; jest to również I czwartek miesiąca. Z tej racji po Eucharystii o godz. 1800 odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych;
  w piątek – przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas porannych Mszy św. oraz wieczorem od godz. 1730.
  w sobotę – wspomnienie NMP Różańcowej.         
 3. Serdecznie dziękujemy kolejnym Osobom za ofiary na nowy, jubileuszowy ornat do naszego alwernijskiego kościoła. Bóg zapłać!    
 4. Spotkanie Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w tym miesiącu wyjątkowo nie odbędzie się w drugą niedzielę października, lecz w trzecią niedzielę, tj. 15 października. Jak zawsze, o godz. 1000 Msza św., a później spotkanie w Sali klasztornej.  
 5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się charytatywna zbiórka na kosztowne leczenie rocznej Oli z Krzeszowic, która urodziła się z wadą uszu. Aby mogła słyszeć i prawidłowo rozwijać się niezbędne są 3 operacje w USA o łącznej wartości 1 400 000 zł. Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc i wsparcie tej akcji.
 6. W tym tygodniu o posługę sprzątania naszego kościoła prosimy mieszkańców os. Kamionki (numery 41 – 55).

Komentowanie jest wyłączone.