Ogłoszenia Duszpasterskie 28 Niedziela Zwykła

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 Niedziela Zwykła – 11.10.2020r.

 1. Przeżywamy 28 niedzielę w ciągu roku. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy obfitości Bożych łask w nowym tygodniu.
 2. Dziś po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek, organizowana przez fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jeszcze raz zachęcamy do udzielenia swojego materialnego wsparcia naszej młodzieży i dziękujemy za każdą nawet najmniejszą ofiarę złożoną na ten cel.
 3. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
 • we wtorek: wspomnienie obowiązkowe bł. Honorata Koźmińskiego
 • w czwartek: wspomnienie św. Teresy od Jezusa
 • czwartek jest również Dniem Dziecka Utraconego, pamiętajmy w tym dniu szczególnie o Rodzicach, którzy utracili swoje dziecko.
 • w piątek: wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
 • w sobotę: wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego
 • w przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny.
 1. W miesiącu październiku, różaniec odmawiamy codziennie przed Mszą św. o godz. 17:30.
 2. Odpowiadając na apel Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w potrzebie, w dniach 18 i 19 października, nasza parafia łączyć się będzie w modlitwie „na rzecz jedności i pokoju na świecie”. W tych dniach milion dzieci na całym świecie, odmawiać będzie różaniec, właśnie w tej intencji. Do ich grona zostały już dopisane dzieci biorące udział w naszych nabożeństwach. Zachęcamy do jak najliczniejszego uczestnictwa w różańcu i wspólnej modlitwy za cały świat, który tak bardzo tej modlitwy potrzebuje.
 3. Przez cały październik przyjmujemy na wypominki jednorazowe, miesięczne i roczne za naszych zmarłych. Wypominki jednorazowe będą odczytywane we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych będzie przez cały listopad Msza św. poprzedzona półgodzinną modlitwą, w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.00. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będą Msze św. we wszystkie niedziele roku godz. 15.00, poprzedzone półgodzinną modlitwą z odczytywaniem wypominek. Karty do wypisywania imion zmarłych znajdują się na ołtarzach bocznych w nawie głównej i transepcie.
 4. Wraz z Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Alwerni zapraszamy na 42 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. 16 października w piątek po Mszy świętej o godzinie 18:00 w naszym kościele, odbędzie się Koncert Najpiękniejszych dzieł sakralnych i patriotycznych VIVA POLONIA, w wykonaniu zespołu wokalnego i solistów ŚPIEWANIE BEZ GRANIC. Szczegóły na plakatach i w Internecie. Prosimy o zabranie maseczek.
 5. O pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy Parafian z bloku nr. 12; 3 klatki.

Komentowanie jest wyłączone.