Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2023

 1. Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Roratach, które sprawujemy od poniedziałku do piątku o godz. 1800.
 2. W naszym kościele spowiedź przedświąteczna sprawowana będzie w najbliższą sobotę w godzinach 7 – 12 oraz 16 – 19. W niedzielę będziemy spowiadać tylko podczas Mszy św.
 3. Za tydzień, w IV Niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Z tej racji Msze św. będą sprawowane o godz. 7, 830, 10 i 1130. Podczas Mszy św. o godz. 830 modlić się będziemy za zmarłych, którzy odeszli od nas w mijającym roku. Kartki z ich imionami, które zostaną wyczytane przed Eucharystią, można składać w zakrystii. Natomiast po Mszy św. o godz. 1130 nasza alwernijska świątynia zostanie zamknięta, aby można ją było przygotować do świąt. Nie będzie Mszy św. o godz. 15 i 18 – o tej porze spożywać będziemy w swoich domach, także w naszej Wspólnocie, wieczerzę wigilijną. 
 4. Serdecznie zapraszamy do świętowania – razem z nami – uroczystości Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie, po wieczerzy wigilijnej, o godz. 2320 zapraszamy na Misterium Bożonarodzeniowe w wykonaniu Grupy Misteryjnej Pascha, a następnie na Pasterkę, która będzie sprawowana w intencji Parafian, Dobrodziejów, Grup duszpasterskich, Pielgrzymów i Przyjaciół Sanktuarium oraz naszych Dobrodziejów. W uroczystość Narodzenia Pańskiego jak i w święto św. Szczepana porządek Mszy św. jak w niedzielę. W Boże Narodzenie nie spowiadamy.
 5. Br. Kleofas zakończył roznoszenie opłatków. Serdecznie dziękujemy wszystkim za złożone ofiary. Jeśli ktoś jeszcze nie posiada opłatków, można je nabyć w zakrystii.        
 6. Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju dla naszego klasztoru będzie miało miejsce podczas piątkowych Rorat o godz. 1800.   
 7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się 23 grudnia od godz. 830.
 8. Parafialny oddział Akcji Katolickiej dzięki ofiarności ludzi dobrej woli przygotował paczki świąteczne dla potrzebujących Parafian. Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję – Organizatorom i Darczyńcom – składamy serdeczne Bóg zapłać!       
 9. W związku z Jubileuszem 800 – lecia od stworzenia przez św. Franciszka z Asyżu pierwszej stajenki w Greccio, Penitencjaria Apostolska udzieliła specjalnego odpustu (pod zwykłymi warunkami) dla wszystkich, którzy do 2 lutego 2024 r. nawiedzą kościół franciszkański i zatrzymają się na modlitwie przed umieszczonymi tam żłóbkami.     
 10. Za posługę sprzątania naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom z ul. Przyszłości i Ustronie. Zamówiona Msza św. będzie sprawowana 29.01.2024 o godz. 1800.     
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariana Basiurę z os. Chemików. Pomódlmy się o spokój jego duszy: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Komentowanie jest wyłączone.