Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2023

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Przypominamy, że z racji przypadającej dziś Wigilii Narodzenia Pańskiego, po Mszy św. o godz. 1130 nasza alwernijska świątynia zostanie zamknięta, aby można ją było przygotować do świąt. Nie będzie Mszy św. o godz. 15 i 18.
 2. Tradycyjnie, po wieczerzy wigilijnej, o godz. 2320 zapraszamy na Misterium Bożonarodzeniowe w wykonaniu Grupy Misteryjnej Pascha, a następnie na Pasterkę, która będzie sprawowana w intencji Parafian, Dobrodziejów, Grup duszpasterskich, Pielgrzymów i Przyjaciół Sanktuarium oraz naszych Dobrodziejów. W uroczystość Narodzenia Pańskiego jak i w święto św. Szczepana porządek Mszy św. jak w niedzielę. W Boże Narodzenie nie spowiadamy.
 3. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  we wtorek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Podczas Eucharystii o godz. 1000 odbędzie się tradycyjne błogosławieństwo owsa.
  w środę – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Po Mszach św. błogosławieństwo wina.
  w czwartek – święto śś. Młodzianków, męczenników.
  w przyszłą niedzielę – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na Mszę św. dziękczynną za mijający rok o godz. 1800.
 4. W związku z Jubileuszem 800 – lecia od stworzenia przez św. Franciszka z Asyżu pierwszej stajenki w Greccio, Penitencjaria Apostolska udzieliła specjalnego odpustu dla wszystkich, którzy do 2 lutego 2024 r. nawiedzą kościół franciszkański i zatrzymają się na modlitwie przed umieszczonymi tam żłóbkami.
 5. Zachęcamy wszystkich, aby w dniach 25 – 26 grudnia oddać swój głos w konkursie na najpiękniejszą bożonarodzeniową szopkę. Wystawa prac znajduje się na klasztornych korytarzach. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 6.01.2024 po Mszy św. o godz. 1130.
 6. O posługę sprzątania naszej świątyni prosimy mieszkańców ul. Garncarskiej i Pręty.
 7. Z racji nadchodzących Świąt Narodzenia Pańskiego, pragniemy jeszcze wyrazić naszą ogromną wdzięczność wszystkim naszym Dobrodziejom, za duchowe i materialne wspieranie utrzymania kościoła i klasztoru; grupie misteryjnej Pascha, za przygotowanie corocznego Misterium Bożonarodzeniowego; Darczyńcom za dostarczenie darów przeznaczonych na paczki świąteczne dla ubogich Rodzin; br. Kleofasowi za dekorację świątyni i budowę szopki; Liturgicznej Służbie Ołtarza i wszystkim dzieciom za udział w roratach; za liczne korzystanie z Sakramentu Pokuty oraz za wszystkie życzenia świąteczne, kierowane pod naszym adresem.  
 8. Niech narodzony w Betlejem Boży Syn umocni w Was skarb wiary, nadziei i miłości; pomnoży i przedłuży świąteczny czas łaski, aby moc i światło Bożego Narodzenia trwały w Waszych sercach przez cały nadchodzący 2024 rok.

Komentowanie jest wyłączone.