Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024

 1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii Misje Święte. Serdecznie witamy wśród nas naszych Współbraci: o. Gracjana Kubicę z Leżajska i o. Tarsycjusza Bukowskiego z Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy poprowadzą nas przez święty czas Misji. Dokładny program naszych wielkopostnych spotkań dostępny jest na ołtarzach bocznych, stronie internetowej klasztoru oraz na Facebooku. Podajemy kilka najważniejszych informacji:
  – w tygodniu misyjnym Msze św. będą sprawowane o godz. 700 i 1800 (nie będzie Mszy św. o godz. 730).
  – nauka rekolekcyjna dla uczniów klas IV – VIII odbędzie się we wtorek o godz. 1000, natomiast pozostałe dzieci zapraszamy razem z Rodzicami na Msze św. o 1800.
  – w środę o godz. 1715 sprawowane będzie nabożeństwo pokutne, natomiast w piątek, również o 1715, odprawimy Drogę Krzyżową, na którą prosimy zabrać ze sobą krzyże.
  – w sobotę zapraszamy wszystkich chorych i starszych na uroczystą Eucharystię o godz. 1100 w czasie której zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Prosimy rodziny i opiekunów o umożliwienie naszym drogim Parafianom przybycia na wspólną modlitwę u Pana Jezusa Cierpiącego.
  – ofiary składane na tacę od środy do przyszłej niedzieli włącznie będą przeznaczone na klasztory z jakich przybyli nasi Misjonarze.
  – podczas Misji spowiadamy na wszystkich Mszach św.; spowiedź przedświąteczna w naszym kościele będzie miała miejsce w Wielkim Tygodniu. 
 2. Dziś rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością św. Józefa, którą będziemy odprawiać po Mszy św. o godz. 1800.
 3. W przyszłą niedzielę, 17 marca, przeżywać będziemy w naszej Parafii kolejny dzień nowenny przed uroczystością Stygmatów św. Franciszka z Asyżu. Z tej racji serdecznie zapraszamy na franciszkańskie nabożeństwo o godz. 1730.    
 4. Pragniemy bardzo podziękować wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na pokrycie kosztów nowego systemu multimedialnego do wyświetlania tekstów pieśni w naszym kościele. Łącznie zebrano 7500 zł. Za Waszą ofiarność i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać!
 5. Dziś Akcja Katolicka rozprowadza Baranki Wielkanocne Caritas. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony dla najuboższych.  
 6. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
 7. W najbliższą środę, po Mszy św. wieczornej, odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.
 8. Rodziców Dzieci, które w tym roku obchodzić będą Rocznicę I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1130.
 9. Za posługę sprzątania naszego kościoła dziękujemy Parafianom z Bloku nr 8, 1 i 2 klatce. Zamówiona Msza św. będzie sprawowana 12.03.2024 o godz. 1800. Natomiast w tym tygodniu, o pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy mieszkańców Bloku nr 8, 3 i 4 klatkę.

Komentowanie jest wyłączone.