Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Zwykła – 4 lutego 2024

 1. Drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia. Niech Pan obdarzy Was swoim pokojem!        
 2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W tym dniu na Mszach św. tradycyjnie błogosławić będziemy chleb, wodę i sól.  
  we wtorek – wspomnienie śś. Męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy.
  w środę – wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy.
  w sobotę – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Chorego. Z tej racji zapraszamy wszystkich chorych i starszych na uroczystą Eucharystię o godz. 1000 w czasie której zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Prosimy rodziny i opiekunów o umożliwienie naszym drogim Parafianom przybycia na wspólną modlitwę u Pana Jezusa Cierpiącego.
 4. Od 10 do 11 lutego w Alwerni odbywać się będą warsztaty muzyki gospel. Z tej racji Stowarzyszenie Gospel oraz chór Gospel Alwernia serdecznie zaprasza na finałowy koncert, który odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1800.
 5. Spotkanie Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w tym miesiącu nie odbędzie się w 2. niedzielę miesiąca, lecz w 3. niedzielę (tj. 18 lutego). Natomiast 24 lutego, z racji Jubileuszu 800 – lecia Stygmatów, do naszego Sanktuarium przybędzie pielgrzymka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich Regionu Krakowskiego.  
 6. Za posługę sprzątania naszego kościoła dziękujemy Parafianom z Bloku nr 2, 1 i 2 klatce. Zamówiona Msza św. będzie sprawowana 15.03.2024 o godz. 1800. Natomiast w tym tygodniu, o pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy mieszkańców Bloku nr 3, 1 i 2 klatkę.  

Komentowanie jest wyłączone.