Ogłoszenia duszpasterskie – 6 Niedziela Zwykła – 11 lutego 2024

  1. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wspólną modlitwę. Niech Pan obdarzy Was swoim pokojem.
  2. W nadchodzącym tygodniu przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. W ten dzień obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. Msze św. z posypaniem głów popiołem sprawować będziemy o godz. 7, 830, 10 i 18.
  3. Podczas Wielkiego Postu Droga Krzyżowa odprawiana będzie w piątki o godz. 630 i 1730 oraz w niedziele po Mszy św. o godz. 830 (tradycyjnie prowadzona przez świeckich mężczyzn). Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym sprawować będziemy w niedziele po Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 1500. Do licznego uczestnictwa w wielkopostnych nabożeństwach zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież, którzy po zakończeniu wspólnej modlitwy będą mogli odebrać w zakrystii pamiątkowe naklejki.   
  4. W piątki, podczas wieczornej Drogi Krzyżowej, przy V Stacji, będziemy zbierać ofiary na zakupienie produktów żywnościowych dla najbardziej potrzebujących Rodzin naszej Parafii.  
  5. W Środę Popielcową, po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.
  6. W najbliższą sobotę serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w ramach dziewięciomiesięcznej nowenny przed uroczystością Stygmatów św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu trwać będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Cudownego Obrazu Pana Jezusa. Następnie o godz. 1730 sprawowane będzie franciszkańskie nabożeństwo, a po nim uroczysta Eucharystia.    
  7. Za posługę sprzątania naszego kościoła dziękujemy Parafianom z Bloku nr 3, 1 i 2 klatce. Zamówiona Msza św. będzie sprawowana 1.03.2024 o godz. 700. Natomiast w tym tygodniu, o pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy mieszkańców Bloku nr 4, 1 i 2 klatkę.  
  8. Za niecały miesiąc, 10 marca, rozpoczniemy w naszej Parafii Misje Święte. Pomódlmy się teraz o dobre przeżycie tego czasu łaski:

Panie Jezu Chryste, Ty pragniesz zbawienia każdego człowieka.
Polecamy Ci Misje Święte w naszej Parafii.
Niech będzie to czas łaski i błogosławieństwa,
pojednania i odnowy, miłosierdzia i nadziei.
Boże Ojcze, spraw, abyśmy otworzyli się na Twoje Słowo.
Wszystkim daj łaskę odnowy wiary i pokój sumienia;
rodzinom dar pojednania i miłości;
młodzieży chrześcijański entuzjazm i radość służby Bogu, Ojczyźnie i bliźnim.
Poślij nas do każdego, kto potrzebuje Twego miłosierdzia,
by powstać z grzechu do nowego życia.
Duchu Święty, bądź światłem i natchnieniem dla wszystkich Parafian i Misjonarzy,
którzy do nas przybędą.
Amen.  

Komentowanie jest wyłączone.