OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu – 27.11.2022r.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu – 27.11.2022r.

 

 1. Przeżywając I Niedzielę Adwentu, rozpoczynamy dziś nowy Rok Liturgiczny. Dziękujemy wszystkim wiernym za wspólną modlitwę i życzymy wszelkiego dobra w nowym tygodniu.
 1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek; Wspomnienie św. Jakuba z Marchii, prezbitera
 • we wtorek; Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego oraz I dzień Nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
 • w środę; Święto św. Andrzeja, Apostoła
 • w sobotę; wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
 1. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w Roratach. Msze roratnie, sprawujemy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W najbliższy poniedziałek, chętne dzieci będą mogły odebrać książeczki do zbierania naklejek. Na każdej Mszy św. przewidziana jest procesja z lampionami oraz krótka adwentowa nauka.
 1. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi, codziennie podczas Mszy św. a w piątek pół godz. przed Mszą. W I czwartek, adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00.
 1. Odwiedzin chorych w I piątek nie będzie. Będą natomiast w piątek przed wigilią – 23.12.2022r., od godz. 8:30. Zapisy chorych w zakrystii.
 1. Jak co roku parafialny oddział Akcji Katolickiej, organizuje paczki świąteczne dla ubogich Rodzin naszej parafii. Chętni mogą przynosić do klasztoru długoterminowe artykuły spożywcze i środki czystości dla wspomożenia tej szlachetnej akcji.
 1. Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków wigilijnych, które od jutra będzie roznosił Br. Kleofas. Rozpocznie od ulic: Prusa i Brzeziny i będzie kierował się ku Blokom na Osiedlu Chemików. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjmą z jego rąk poświęcony opłatek, czyniąc zadość naszej polskiej tradycji.
 1. Pragniemy poinformować, iż dobiegają końca prace w kotłowni związane z pierwszym etapem remontu. Został zamontowany nowy piec gazowy, który aktualnie jest uruchamiany i testowany, zamontowano nowy komin, wymieniono stare przewody oraz zamontowano nową automatykę sterowania pieca. Całkowity koszt dotychczas wykonanych prac to kwota 258 tys. 603 zł. Dziękujemy jednocześnie wszystkim ofiarodawcom, którzy wspomagają nas w tej inwestycji. Dotychczas udało się zebrać na ten cel 45 tys. 115 zł. Dalsze prace będą uzależnione od płynności finansowej klasztoru.
 1. Ogłoszenie społeczne.

Burmistrz Gminy Alwernia, zaprasza na akcję „krew nadzieją na życie”. Akcja odbędzie się w dniu 03 grudnia 2022 roku na sali nr 5 w Urzędzie Miejskim w Alwerni w godzinach od 900 do 1300.     

 1. W tym tygodniu, o posługę sprzątania świątyni prosimy mieszkańców ul. Olszewskiego.

Komentowanie jest wyłączone.