OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023r.

 

  1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Dziękujemy za obecność w naszym sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego i życzymy dobrego tygodnia.
  1. W ostatnim czasie wszyscy jesteśmy świadkami brutalnego ataku na osobę świętego Jana Pawła II. W związku z tym Kuria Metropolitalna w Krakowie wydała stosowny komunikat w tej sprawie. Komunikat ten został umieszczony na naszej stronie internetowej, dostępny jest on także w Gablocie przed kościołem.
  1. Akcja Katolicka rozprowadza Baranki Wielkanocne Caritas. Dochód z ich sprzedaży, jak co roku, zostanie przeznaczony na wsparcie najbardziej potrzebujących.
  1. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w najbliższy poniedziałek o godz. 18:00.
  1. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o godz. 6.30 i 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, prowadzona tradycyjnie przez mężczyzn świeckich.
  1. W piątki, w czasie wieczornej Drogi Krzyżowej, przy V stacji zbieramy ofiary na zakupienie produktów żywnościowych na Święta dla najbardziej potrzebujących Rodzin z naszej parafii.
  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
  1. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
  1. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy mieszkańcom ul Przyszłości i Ustronie. Zamówiona Msza św., sprawowana będzie 27.04.2023r. o godz. 18:00. O pomoc w porządkowaniu kościoła prosimy parafian z ul. Garncarskiej i Pręty.

Komentowanie jest wyłączone.