Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2023

 1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą dziś obchodzimy, jest także świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Z tej racji dziękujemy członkom naszej Akcji Katolickiej za dotychczasową pomoc i zaangażowanie na rzecz Parafii i klasztoru.
 2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego.
  we wtorek – wspomnienie św. Jakuba z Marchii.
  w środę – święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego. Jest to również dzień Jubileuszu 800 – lecia zatwierdzenia Reguły Zakonu Braci Mniejszych przez papieża Honoriusza III w 1223 roku. W tym dniu rozpoczniemy także Nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
  w czwartek – święto św. Andrzeja, Apostoła.
  w piątek – przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi na porannych Mszach św. oraz wieczorem od godz. 1730. W tym dniu wyjątkowo nie będzie odwiedzin chorych. Odbędą się one 23 grudnia od godz. 830. W zakrystii można zgłaszać adresy wszystkich zainteresowanych tą sakramentalną posługą.
 3. Serdecznie zapraszamy wszystkich na niezwykłe nabożeństwo Lucernarium, wprowadzające w czas Adwentu, które będzie sprawowane w najbliższą sobotę, 2 grudnia o godz. 1715. Prosimy, aby zabrać ze sobą świece lub lampiony adwentowe.       
 4. Liturgiczna Służba Ołtarza zaprasza na kiermasz ciast i własnoręcznie przygotowanych ozdób świątecznych, który odbędzie się w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Świętych. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na cele Wspólnoty.      
 5. Dziękujemy kolejnej Osobie za ofiarę na nowy ornat jubileuszowy. Bóg zapłać!     
 6. Za posługę sprzątania naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom z ul. Wiosennej. Zamówiona Msza św. będzie sprawowana 29.12.2023 r. o godz. 1800. Natomiast w tym tygodniu, o pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy mieszkańców ul. Skłodowskiej, Żaczków i Krakowskiej.

Komentowanie jest wyłączone.