Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 13 maja 2018

1. Przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pozdrawiamy uczestników niedzielnej Eucharystii i życzymy błogosławionych owoców wspólnej modlitwy.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w poniedziałek – święto św. Macieja, Apostoła,
– we wtorek – wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony i kolejny dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego. O godz. 7.00 Msza św. z kazaniem oraz nabożeństwo ku czci św. Antoniego z ucałowaniem relikwii Świętego z Padwy,
– w środę – święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski,
– w czwartek – wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika,
– w piątek – wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika,

3. Rodziców Dzieci i Młodzieży Oazowej zapraszamy na spotkanie w klasztorze w sobotę 19 maja na godz. 15.00.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 uroczysta Eucharystia z udziałem Dzieci, które rok temu przystąpiły do Pierwszej Komunii św.

5. Uczestnicy pielgrzymki do Lichenia i Torunia proszeni są o wpłatę drugiej raty w wysokości 200 zł do dnia 20 maja. Wpłaty można dokonać w zakrystii lub u o. Zbigniewa.

6. Za dwa tygodnie w niedzielę 27 maja tradycyjna Majówka u Bernardynów. Początek o godz. 14.00 w ogrodach klasztornych. W programie tej świetnej rodzinnej imprezy jak zwykle wiele atrakcji. Gwiazdą imprezy będzie Andrzej Rosiewicz, ze swoim wyposażeniem będzie policja i wojsko, dla Dzieci będą rycerze, dmuchany zamek, będą konkursy, gry i zabawy. Jak zawsze będzie grojecka grochówka, potrawy grillowe, chłopskie jadło, ciasta, lody i napoje. Jak co roku prosimy osoby chętne do upieczenia ciast o wpisywanie się na przygotowane listy. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy.

7. O posługę sprzątania świątyni prosimy w bieżącym tygodniu Rodziców Dzieci Rocznicowych.

Komentowanie jest wyłączone.