OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Zwykła – 14.02.2021r.

  

OGŁOSZENIA DUSZPATERSKIE

 VI Niedziela Zwykła – 14.02.2021r.

  1. Przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą. Pozdrawiamy wszystkich zebranych na tej niedzielnej Eucharystii. W tym tygodniu rozpoczyna się kolejny Wielki Post, czas modlitwy, nawrócenia i rozważania Męki Pańskiej.
  2. W rozpoczynającym się tygodniu:

– w środę; przypada Środa Popielcowa. W tym dniu obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. Msze św. z kazaniem i posypaniem głów popiołem o godz.: 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00.

  1. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o godz. 6.30 i 17.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, prowadzona tradycyjnie przez mężczyzn świeckich.
  1. W czasie wieczornej Drogi Krzyżowej w piątki, przy V stacji zbieramy ofiary na zakupienie produktów żywnościowych na święta dla najbardziej potrzebujących Rodzin z naszej parafii.
  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00. Zachęcamy wszystkich do godnego przeżycia Wielkiego Postu i licznego uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.
  3. Do szczególnie licznego uczestnictwa w Drodze Krzyżowej oraz Gorzkich Żalach, zachęcamy dzieci i młodzież. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., otrzymały już odpowiednie książeczki do zbierania pamiątkowych naklejek za uczestnictwo w Drodze Krzyżowej.

Pozostałe chętne dzieci, mogą takie książeczki i naklejki otrzymać, po uczestnictwie w piątkowych bądź niedzielnych drogach krzyżowych. Książeczki, będą rozdawane po nabożeństwie w najbliższy piątek. Prosimy Rodziców o umożliwienie swoim dzieciom udziału w tej modlitwie.

  1. W dniu wczorajszym, w naszej wspólnocie klasztornej, swoje praktyki duszpasterskie rozpoczął br. Natalis Stube – alumn 6 roku WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej. Przez najbliższe trzy miesiące będzie pośród nas przygotowywał się do złożenia ślubów wieczystych. Bardzo serdecznie witamy go w naszym gronie i życzymy owocnej praktyki.

 

Ogłoszenie społeczne

  1. „Burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja-Szpila zaprasza na wydarzenie „Krew Nadzieją Na Życie – Kropla Miłości”, które odbędzie się w sobotę 20.02.2021 r. w godzinach 9:00-13:00. Mobilny punkt poboru krwi będzie zlokalizowany na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Alwerni. Wszystkich chętnych krwiodawców prosimy o zabranie ze sobą maseczek”.
  1. O pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy Parafian z os. Kamionki, numery od 1 do 20.
  1. W minionym tygodniu, pożegnaliśmy nasza parafiankę śp. Józefę Szala z os. Chemików. Pomódlmy się teraz o spokój jej duszy. Dobry Jezu…

Komentowanie jest wyłączone.